Kontakt
Ankieta+ @ Twitter Ankieta+ @ Google+
Ukończono 0%

Wpływ emocji na proces negocjacji.

1. Bierzesz udział w negocjacjach. Twój kontrahent przejawia w stosunku do ciebie bezpodstawną pogardę i wrogość, a na twoje sugestie dotyczące ewentualnego kontraktu reaguje niechętnie i nerwowo. Jak się zachowujesz?
Starasz się nie zważać na zachowanie rozmówcy.
Mimo początkowego, neutralnego podejścia „zarażasz się” negatywnymi emocjami i również przejawiasz negatywną postawę.
Specjalnie zaczynasz okazywać podobną wrogość wobec adwersarza.
2. Jako prezes firmy meblowej bierzesz udział w negocjacjach, które na celu mają podpisanie korzystnej umowy z dostawcą niezbędnego asortymentu. W momencie przystąpienia do nich okazuje się, że twoim rozmówcą jest atrakcyjna, sympatyczna kobieta/ atrakcyjny, sympatyczny mężczyzna. Jaki styl negocjacji z kontrahentem zastosujesz?
Styl rywalizacyjny, który cechuje się chęcią walki i konfrontacji i w którym rozmówca postrzegany jest jako przeciwnik.
Styl rzeczowy, którego główną zasadą jest nie mieszanie swojego stosunku do omawianej sprawy wraz ze stosunkiem do ludzi.
Styl kooperacyjny, który opiera się na zaufaniu, współpracy i wspólnym odnoszeniu korzyści.
3. Negocjujesz z pewną firmą bardzo dobry kontrakt, który zapewnia dobrą jakość produktów oraz wysoką jakość usługi przy niezbyt wygórowanej cenie. Ostateczną decyzję o podpisaniu umowy planowałeś podjąć przy następnym spotkaniu jednak twój kontrahent poinformował cię o ostatnim dniu dostępności oferty. Jakie podejmujesz działanie?
Automatycznie podpisujesz umowę z obawy przed utratą niepowtarzalnej szansy.
Rezygnujesz z nadzieją znalezienia innej firmy oferującej podobne, a nawet lepsze warunki.
4. Ponieważ to ty negocjujesz najważniejsze kontrakty dla firmy, dyrektor wysłał cię na szkolenie z zakresu negocjacji prowadzone przez szanowanego i znanego specjalistę w tej dziedzinie, po to, abyś mógł zgłębić swoją wiedzę. Po szkoleniu ekspert udziela ci porad i daje potrzebne wskazówki, które mogłyby ci pomóc przy następnych ważnych dla ciebie negocjacjach, jednak jego rady wydają ci się być mało skuteczne i przekonywujące. Co robisz?
Zasięgasz opinii kolegów.
Stosujesz się do porad, ponieważ zostały one wygłoszone przez specjalistę.
Obierasz własną strategię działania nie zważywszy na wskazówki.
5. Bierzesz udział w negocjacjach, których celem jest wynegocjowanie ważnego kontraktu z bardzo wymagającym i nieustępliwym kontrahentem, który jest znany z agresywnego stylu negocjacji. Nieoczekiwanie rankiem tego dnia twoja roczna córka wypowiada swoje pierwsze słowa, co wywołuje u ciebie bardzo dobry humor. Jak prowadzisz rozmowy biznesowe z adwersarzem?
Życzliwie.
Agresywnie i napastliwie.
Bezemocjonalnie.


Ankieta

Zarejestruj bezpłatne konto w 15 sekund i twórz własne ankiety online - za darmo! .