Kontakt
Ankieta+ @ Twitter Ankieta+ @ Google+
Ukończono 0%

Wpływ emocji na proces negocjacji.

1. Bierzesz udział w negocjacjach. Twój kontrahent przejawia w stosunku do ciebie bezpodstawną pogardę i wrogość, a na twoje sugestie dotyczące ewentualnego kontraktu reaguje niechętnie i nerwowo. Jak się zachowujesz?
Specjalnie zaczynasz okazywać podobną wrogość wobec adwersarza.
Starasz się nie zważać na zachowanie rozmówcy.
Mimo początkowego, neutralnego podejścia „zarażasz się” negatywnymi emocjami i również przejawiasz negatywną postawę.
2. Jako prezes firmy meblowej bierzesz udział w negocjacjach, które na celu mają podpisanie korzystnej umowy z dostawcą niezbędnego asortymentu. W momencie przystąpienia do nich okazuje się, że twoim rozmówcą jest atrakcyjna, sympatyczna kobieta/ atrakcyjny, sympatyczny mężczyzna. Jaki styl negocjacji z kontrahentem zastosujesz?
Styl kooperacyjny, który opiera się na zaufaniu, współpracy i wspólnym odnoszeniu korzyści.
Styl rywalizacyjny, który cechuje się chęcią walki i konfrontacji i w którym rozmówca postrzegany jest jako przeciwnik.
Styl rzeczowy, którego główną zasadą jest nie mieszanie swojego stosunku do omawianej sprawy wraz ze stosunkiem do ludzi.
3. Negocjujesz z pewną firmą bardzo dobry kontrakt, który zapewnia dobrą jakość produktów oraz wysoką jakość usługi przy niezbyt wygórowanej cenie. Ostateczną decyzję o podpisaniu umowy planowałeś podjąć przy następnym spotkaniu jednak twój kontrahent poinformował cię o ostatnim dniu dostępności oferty. Jakie podejmujesz działanie?
Automatycznie podpisujesz umowę z obawy przed utratą niepowtarzalnej szansy.
Rezygnujesz z nadzieją znalezienia innej firmy oferującej podobne, a nawet lepsze warunki.
4. Ponieważ to ty negocjujesz najważniejsze kontrakty dla firmy, dyrektor wysłał cię na szkolenie z zakresu negocjacji prowadzone przez szanowanego i znanego specjalistę w tej dziedzinie, po to, abyś mógł zgłębić swoją wiedzę. Po szkoleniu ekspert udziela ci porad i daje potrzebne wskazówki, które mogłyby ci pomóc przy następnych ważnych dla ciebie negocjacjach, jednak jego rady wydają ci się być mało skuteczne i przekonywujące. Co robisz?
Obierasz własną strategię działania nie zważywszy na wskazówki.
Stosujesz się do porad, ponieważ zostały one wygłoszone przez specjalistę.
Zasięgasz opinii kolegów.
5. Bierzesz udział w negocjacjach, których celem jest wynegocjowanie ważnego kontraktu z bardzo wymagającym i nieustępliwym kontrahentem, który jest znany z agresywnego stylu negocjacji. Nieoczekiwanie rankiem tego dnia twoja roczna córka wypowiada swoje pierwsze słowa, co wywołuje u ciebie bardzo dobry humor. Jak prowadzisz rozmowy biznesowe z adwersarzem?
Agresywnie i napastliwie.
Bezemocjonalnie.
Życzliwie.


Ankieta

Zarejestruj bezpłatne konto w 15 sekund i twórz własne ankiety online - za darmo! .