Kontakt
Ankieta+ @ Twitter Ankieta+ @ Google+
Ukończono 0%
Ankieta skierowana do studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe. Witam, jestem studentem III roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Na potrzeby badań, będących częścią mojej pracy licencjackiej, zadaję pytania dotyczące popularności strzelectwa sportowego, świadomości obywateli i znajomości poszczególnych pojęć i kwestii z tym związanych. Dbając o Państwa ochronę danych, ankieta jest całkowicie anonimowa, jednakże proszę o szczere i rzetelne odpowiedzi. Dziękuję.

Popularność strzelectwa sportowego.

1. Płeć :
Kobieta Mężczyzna
2. Czy wiesz, czym jest strzelectwo sportowe ? Tak, nie? (Jeśli tak, to opisz w 2-3 zdaniach)
3. Czy znane Ci są związki PZSS lub IPSC? Jeśli tak, rozwiń skrót
4. Czy znane Ci są jakieś organizacje działające na rzecz swobodnego dostępu do broni palnej? Tak/nie. Jeśli tak, wymień je.
5. Czy byłeś/byłaś kiedyś na strzelnicy ? Tak/nie. Jeśli tak, to w jakich okolicznościach.
6. Czy wiesz o jakiś strzelnicach w okolicy Twojego miejsca zamieszkania (lub obecnego pobytu)? Jeśli tak, podaj ich liczbę.
7. Czy znane Ci są przepisy ustawy o broni i amunicji ?
Tak Nie
8. Czy czujesz się bezpieczny/a w miejscu, w którym mieszkasz?
Tak Nie
9. Czy czułbyś/czułabyś się zagrożony/a, gdyby Twój sąsiad posiadał legalnie broń palną? Tak/nie. Odpowiedź uzasadnij.
10. Czy uważasz, że policja i służby mundurowe powinny mieć wyłączne prawo do użycia broni palnej ? Tak/nie. Odpowiedź uzasadnij.
11. Czy jesteś zaznajomiony/a z pojęciami obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności ? Tak/nie. Jeśli tak, proszę wyjaśnić rozumienie tych pojęć (2-3 zdania).
12. Czy w liceum, do którego uczęszczałaś/-eś były organizowane zajęcia z posługiwania się bronią palną w ramach zajęć szkolnych? Tak/nie. Jeśli tak, to podaj ich nazwę i liczbę godzin.
13. Czy na studiach były organizowane zajęcia z posługiwania się bronią palną w ramach zajęć?
Tak Nie
14. Czy na studiach były organizowane zajęcia z posługiwania się bronią palną w ramach akademickich kół naukowych?
Tak Nie Nie wiem, nie należę.
15. Czy byłaby Pani/Pan zainteresowany uzyskaniem uprawnienia do posiadania broni palnej, gdyby dostęp do niej był łatwiejszy?
Tak Nie
16. Czy Twoim zdaniem możliwość rozwijania strzelectwa sportowego jest w stanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa jej użytkowników i ich najbliższych? Tak/nie. Odpowiedź uzasadnij.
17. Co sądzisz o ludziach, którzy posiadają broń palną do celów ochrony osobistej, sportowych, kolekcjonerskich, łowieckich?
Dziękuję.


Ankieta

Zarejestruj bezpłatne konto w 15 sekund i twórz własne ankiety online - za darmo! .