Kontakt
Ankieta+ @ Twitter Ankieta+ @ Google+
Ukończono 0%

Ankieta SES

ANKIETA DLA RODZICA/PRAWNEGO OPIEKUNA UCZNIA
Szanowna Pani,
Szanowny Panie,
W imieniu Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki Spójrz Inaczej bardzo dziękuję, że zgodzili się Państwo na wypełnienie przez Wasze Dziecko dwóch anonimowych ankiet.
Chciałabym poprosić Państwa o uzupełnienie tego kwestionariusza. Jest to jedyna ankieta, o której wypełnienie prosimy. Można to zrobić notując odpowiedzi poniżej, lub wypełniając ją w formie zdalnej. Oto link:
Wypełniając ankietę w formie zdalnej należy w pierwszej kolejności wpisać anonimowy kod Waszego dziecka, który jest zapisany na górze tej kartki.
Naszym celem jest lepsze zrozumienie sytuacji dziecka w szkole i jej uwarunkowań, by wspomagać szkoły w tworzeniu każdemu dziecku warunków niezbędnych do jego rozwoju. Będzie to możliwe także dzięki uzyskanej od Państwa wiedzy. Chcemy bowiem m.in. zbadać możliwe zależności pomiędzy statusem socjoekonomicznym rodziny, a postrzeganiem przez uczniów swojego sposobu radzenia sobie w trudnych sytuacjach społecznych oraz umiejętnością empatycznego reagowania.
Prosimy, aby ankietę wypełnił jeden z rodziców bądź opiekunów dziecka. Zależy nam na uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie pytania zamieszczone w ankiecie. Jeśli jednak któreś z nich uzna Pani/Pan za niestosowne, proszę je pominąć. Zapewniamy, że informacje uzyskane w ramach tej ankiety traktowane będą jako poufne. Zostaną one opracowane jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych.

Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.
* 1. NUMER KODOWY WYLOSOWANY PRZEZ UCZNIA
* 2. Proszę zaznaczyć jakie wykształcenie ma matka

Proszę zaznaczyć najwyższy poziom, potwierdzony świadectwem lub dyplomem.
Matka
nieukończone podstawowe
podstawowe
zasadnicze zawodowe
średnie – technikum, liceum zawodowe
średnie – liceum profilowane
średnie – liceum ogólnokształcące
policealne lub pomaturalne
licencjackie lub inżynierskie
wyższe studia magisterskie lub lekarskie
posiada stopień doktora, doktora habilitowanego lub tytuł profesora
nie wiem
* 3. Proszę zaznaczyć jakie wykształcenie ma ojciec

Proszę zaznaczyć najwyższy poziom, potwierdzony świadectwem lub dyplomem.
Ojciec
nieukończone podstawowe
podstawowe
zasadnicze zawodowe
średnie – technikum, liceum zawodowe
średnie – liceum profilowane
średnie – liceum ogólnokształcące
policealne lub pomaturalne
licencjackie lub inżynierskie
wyższe studia magisterskie lub lekarskie
posiada stopień doktora, doktora habilitowanego lub tytuł profesora
nie wiem
4. Jeśli aktualnie Pani nie pracuje zawodowo, nie jest zatrudniona uprzejmie prosimy o zaznaczenie jednej z niżej podanych odpowiedzi:
Matka
Jestem rencistą
Jestem emerytem
Jestem osobą bezrobotną i poszukuję pracy
Nie pracuję zawodowo z powodu opieki nad dziećmi lub innymi członkami rodziny
Nie pracuję zawodowo z innych powodów
5. Jeśli aktualnie Pan nie pracuje zawodowo, nie jest zatrudniona/zatrudniony uprzejmie prosimy o zaznaczenie jednej z niżej podanych odpowiedzi:
Ojciec
Jestem rencistą
Jestem emerytem
Jestem osobą bezrobotną i poszukuję pracy
Nie pracuję zawodowo z powodu opieki nad dziećmi lub innymi członkami rodziny
Nie pracuję zawodowo z innych powodów
* 6. Kolejne pytanie dotyczy wykowywanego przez Państwa zawodu, wykonywanej pracy.

Zawody są podzielone na dziesięć głównych grup, a wśród nich znajdują się podgrupy zawierające w sobie konkretne zawody. Prosimy dokonać tylko jednego wyboru podgrupy zawodów dla każdego z rodziców. Jeśli zawodu nie ma w podpowiedziach, to można wybrać najbliższą wykonywanemu zajęciu podgrupę. Jeśli mimo tego nie uda się jej dobrać, w kolejnym pytaniu będzie też można opisać wykonywany zawód samodzielnie.

Proszę zaznaczyć zawód lub wykonywaną pracę przez matkę dziecka ?
Aby łatwiej było Państwu wybrać, proszę przyjrzeć się 10 grupom głównym.
1. Pracownicy wykonujący prace proste. Obejmuje zawody, które wymagają podstawowych umiejętności i wiedzy teoretycznej niezbędnych do wykonywania przeważnie prostych i rutynowych prac. Praca wykonywana jest przy zastosowaniu prostych narzędzi ręcznych i przy ograniczonej własnej inicjatywie i ocenie (m.in. pokojówka, pomocnik, pracownik fast-food).
2. Operatorzy i monterzy maszyn i urządzeń (w tym kierowcy). Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do prowadzenia pojazdów i innego sprzętu ruchomego, nadzorowania, kontroli i obserwacji pracy maszyn i urządzeń przemysłowych na miejscu lub za pomocą zdalnego sterowania oraz do montowania produktów z komponentów zgodnie z normami i metodami montażu. Wykonywanie zadań wymaga odpowiedniej wiedzy i zrozumienia zasad funkcjonowania obsługiwanych urządzeń.
3. Robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy. Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do uzyskiwania i obróbki surowców, wytwarzania i naprawy towarów oraz budowy, konserwacji i naprawy dróg, konstrukcji i maszyn. Główne zadania wymagają znajomości i zrozumienia charakteru pracy, stosowanych materiałów, maszyn i wytwarzanych produktów (m.in. murarz, tynkarz, dekarz, ślusarz, tokarz).
mechanik, zegarmistrz, elektryk, piekarz, rzeźnik)
4. Rolnicy, ogrodnicy, leśnicy i rybacy. Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do uprawy i zbioru ziemiopłodów, zbierania owoców lub roślin dziko rosnących, uprawy i eksploatacji lasów, chowu i hodowli zwierząt, połowów lub chowu i hodowli ryb.
5. Pracownicy usług osobistych, ochrony, sprzedawcy. Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia, które są niezbędne do świadczenia usług ochrony, usług osobistych związanych między innymi z podróżą, prowadzeniem gospodarstwa, dostarczaniem żywności, opieką osobistą oraz do sprzedawania i demonstrowania towarów w sklepach hurtowych czy detalicznych (m.in. ekspedientka, strażnik SW, strażak, fryzjer, kosmetyczka).
6. Pracownicy biurowi. Obejmuje zawody wymagające posiadania wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do zapisywania, organizowania, przechowywania i wyszukiwania informacji, obliczania danych liczbowych, finansowych i statystycznych oraz spełniania obowiązków wobec klientów, szczególnie związanych z operacjami pieniężnymi, organizowaniem podróży, informacjami i spotkaniami w zakresie biznesu (m.in. sekretarka, kasjerka, magazynier).
7. Technicy i inny średni personel. Obejmuje zawody wymagające posiadania wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do wykonywania głównie prac technicznych i podobnych, związanych z badaniem i stosowaniem naukowych oraz artystycznych koncepcji i metod działania (m.in. funkcjonariusze, urzędnicy administracji państwowej, przedstawiciele handlowi). Uwaga: Osoby na stanowisku "mistrz" powinny wybrać grupę 7, zgodnie z profilem produkcji przedsiębiorstwa bądź wyuczonym zawodem. Osoby zatrudnione na stanowiskach "brygadzista" powinny wybrać grupę 3.
8. Specjaliści. Obejmuje zawody wymagające wysokiego poziomu wiedzy zawodowej, umiejętności oraz doświadczenia w zakresie: nauk technicznych, przyrodniczych, społecznych, humanistycznych i pokrewnych. Główne zadania specjalistów to wdrażanie do praktyki koncepcji i teorii naukowych lub artystycznych, powiększanie dotychczasowego stanu wiedzy poprzez badania i twórczość oraz systematyczne nauczanie w tym zakresie (m.in. naukowcy, prawnicy, nauczyciele, lekarze). Uwaga: Należy brać pod uwagę umiejscowienie zawodu w klasyfikacji, a nie poziom Państwa wykształcenia. Na przykład, zgodnie z wymaganiami kwalifikacyjnymi, pielęgniarki i położne zostały sklasyfikowane w grupie nr 8. Jeżeli pielęgniarka lub położna nie posiada wyższego wykształcenia, także powinna być sklasyfikowana w grupie nr 8.
9. Główne kierownictwo. Obejmuje zawody, w których podstawowymi zadaniami są: planowanie, określanie i realizowanie podstawowych celów i kierunków polityki państwa, formułowanie przepisów prawnych oraz kierowanie działalnością jednostek administracji publicznej, a także sprawowanie funkcji zarządzania w przedsiębiorstwach lub ich wewnętrznych jednostkach organizacyjnych. Uwaga: Osoby pracujące na własny rachunek, jako właściciele małych zakładów usługowych, sklepów, piekarni, punktów krawieckich itp., powinny wybrać klasyfikację zgodnie z wykonywanym zawodem np. krawcowa, piekarz.
10. Żołnierze zawodowi, służby stałej i kontraktowej. Siły zbrojne.
Matka
1.1 Pomoce domowe i sprzątaczki - sprzątaczka, salowa, pokojówka, palacz w piecach zwykłych, praczka, czyściciel pojazdów, basenów, dywanów, operator maszyn czyszczących
1.2 Robotnicy wykonujący prace proste w rolnictwie, leśnictwie i rybactwie pomocnik w rolnictwie, hodowli zwierząt, ogrodnictwie, sadownictwie, leśnictwie i rybołówstwie
1.3 Robotnicy wykonujący proste prace w górnictwie, przemyśle, budownictwie i transporcie pomocnik w budownictwie, przemyśle, transporcie, pakowaniu, układaniu towaru, transporcie itp.
1.4 Pracownicy wykonujący proste prace związane z przygotowaniem posiłków, pracownik fast-food, pomoc kuchenna; dystrybutor ulotek
1.5 Sprzedawcy uliczni i pracownicy świadczący usługi na ulicach sprzedawca uliczny z wyłączeniem jedzenia
1.6 Ładowacze nieczystości i inni pracownicy wykonujący proste prace sortowacz odpadów, ładowacz nieczystości, robotnik oczyszczania miasta, goniec, bagażowy
2.1 Operatorzy maszyn i urządzeń wydobywczych i przetwórczych operator maszyn (do produkcji wyrobów spożywczych, chemicznych, metalowych, z tworzyw sztucznych, drewna, szklanych, włókienniczych, kamiennych, górniczych, gumowych, i innych), maszyn pakujących, wulkanizator, palacz w kotłach i pokrewni operatorzy maszyn
2.2 Monterzy - monter maszyn i urządzeń mechanicznych, sprzętu domowego elektrycznego, elektronicznego
2.3 Kierowcy i operatorzy pojazdów - kierowca, motorniczy, maszynista, dyżurny ruchu, operator sprzętu rolniczego, do robót ziemnych i drogowych, marynarz (z wyłączeniem sił zbrojnych)
3.1 Robotnicy budowlani i pokrewni z wyłączeniem elektryków - murarz, brukarz, tynkarz, malarz, stolarz budowlany, cieśla, dekarz, glazurnik szklarz, hydraulik, lakiernik, kominiarz, monter instalacji i pokrewni robotnicy w budownictwie
3.2 Robotnicy obróbki metali, mechanicy maszyn i urządzeń - blacharz, spawacz, kowal, ślusarz, tokarz, frezer, monter, mechanik samochodowy, maszyn, urządzeń i pokrewni w obróbce metalu
3.3 Rzemieślnicy precyzyjni i robotnicy poligraficzni - zegarmistrz, jubiler, złotnik, ceramik, grawer, rękodzielnik, metaloplastyk, drukarz, introligator, monter i pokrewni mechanicy precyzyjni
3.4 Elektrycy i elektronicy - elektryk, elektronik, elektromechanik, elektromonter, serwisant urządzeń, sieci elektrycznych, elektronicznych, telekomunikacyjnych
3.5 Robotnicy w przetwórstwie spożywczym, obróbce drewna, produkcji wyrobów tekstylnych i pokrewni - rzeźnik, piekarz, cukiernik i pokrewni w przetwórstwie spożywczym; krawiec kuśnierz, kaletnik, szwaczka, tapicer, szewc, stolarz meblowy i inni robotnicy obróbki drewna
4.1 Rolnicy produkcji towarowej - kierownik gospodarstwa rolnego, rolnik, sadownik, ogrodnik, producent, zbieracz ziół, hodowca zwierząt, drobiu, pszczelarz
4.2 Leśnicy i rybacy - robotnik leśny i pokrewny, rybak morski, śródlądowy
4.3 Rolnicy i rybacy pracujący na własne potrzeby- wszyscy wymienieni powyżej, ale pracujący na własne potrzeby
5.1 Pracownicy usług osobistych - stewardesa, konduktor, przewodnik turystyczny, kucharz, kelner, barman, fryzjer, kosmetyczka i pokrewne, obsługa hoteli, opiekun zwierząt, instruktor nauki jazdy, hostessa
5.2 Sprzedawcy i pokrewni - kierownik sprzedaży lub kas w markecie, właściciel małego sklepu, kiosku, lub ulicznego punktu z jedzeniem, ekspedientka, sprzedawca w sklepie, stacji benzynowej, na bazarze, obwoźny, kasjer biletowy, akwizytor, modelki, modele, wydawca posiłków
5.3 Pracownicy opieki osobistej i pokrewni - opiekun dziecięcy, asystent nauczyciela, pomocniczy personel medyczny (sanitariusz, salowa), domowa opiekunka medyczna, pomoc dentystyczna
5.4 Pracownicy usług ochrony- strażak, strażnik więzienny, funkcjonariusz BOR, pracownik ochrony osób i mienia, portier, obsługa monitoringu, strażnik leśny, ratownik wodny,
6.1 Sekretarki, operatorzy urządzeń biurowych i pokrewni - sekretarka, pracownik kancelaryjny, ewidencji ludności, obsługi urządzeń biurowych (maszynistki itp.) i pokrewne
6.2 Pracownicy obsługi klienta - kasjerka (kasjer) bankowa, pocztowa, walutowa; pokrewne, bukmacher, krupier, pracownik kolektur, instytucji pożyczkowej, lombardu, biura turystycznego, call center, recepcjonista, rejestratorka medyczna, ankieter
6.3 Pracownicy do spraw finansowo-statystycznych i ewidencji materiałowej - pracownik ds. rachunkowości, księgowości, obsługi płacowej, ewidencji materiałowej, magazynier, dyspozytor, pracownik sortowni i wysyłki towarów
6.4 Pozostali pracownicy obsługi biura - pomocnik biblioteczny, listonosz, technik archiwista, pracownik ds. osobowych, socjalnych, działu kadr
7.1 Średni personel nauk fizycznych, chemicznych i technicznych - technik, kontroler, inspektor, mistrz, sterniczy oraz personel pokrewny w branżach chemicznych, biologicznych, rolniczych fizycznych i podobnych (przemysł, budownictwo, elektryka, elektronika, energetyka, gazownictwo metalurgia, rolnictwo, leśnictwo, żegluga, lotnictwo itp.)
7.2 Średni personel do spraw zdrowia - technik lub operator medyczny; optyk; inspektor bhp, ochrony środowiska; dietetyk; terapeuta; pozostały średni personel medyczny (higienistka, technik medyczny, technik stomatologiczny itp.)
7.3 Średni personel do spraw biznesu i administracji - dealer i makler finansowy, giełdowy; księgowy; technik ekonomista; statystyk; agent ubezpieczeniowy, nieruchomości; przedstawiciel handlowy; zaopatrzeniowiec; spedytor; pośrednik pracy; urzędnik administracji państwowej ds. nadzoru; funkcjonariusz celny, straży granicznej, policji, podatkowy, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego lub innych służb
7.4 Średni personel z dziedziny prawa, spraw społecznych, kultury i pokrewnych - prywatny detektyw; sekretarz, sekretarka notarialna lub sądowa; opiekun osób starszych, niepełnosprawnych; pracownik socjalny, asystent rodziny; trener, instruktor sportowy; sportowiec, katecheta, artystyczny, muzyk, tancerz, plastyk, fotograf, dekorator, bibliotekarz, muzealnik, technik żywienia, szef kuchni
7.5 Technicy informatycy - operator urządzeń lub sieci komputerowych, teleinformatycznych, technik informatyk, telekomunikacji, operator sprzętu audio-wideo
8.1 Specjalista nauk przyrodniczych, fizycznych, matematycznych bądź technicznych genetyk, mikrobiolog, urbanista, inżynier, projektant, architekt, kartograf, geolog, specjalista wykorzystujący w pracy zawodowej wiedzę z nauk takich jak fizyka, matematyka, chemia biologia (nie nauczyciel)
8.2 Specjalista do spraw zdrowia - lekarz, pielęgniarka, położna, weterynarz, specjalista ds. ratownictwa medycznego, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta i inni specjaliści ochrony zdrowia
8.3 Specjalista nauczania bądź wychowania - nauczyciel, wykładowca akademicki, pedagog, lektor języka obcego, wychowawca
8.4 Specjalista do spraw ekonomicznych - specjalista do spraw rachunkowości, księgowości, finansów, inwestycji, administracji i zarządzania, zasobów ludzkich, analitycy i doradcy w tych dziedzinach, inspektor nadzoru, specjalista rynku maklerskiego, brokerskiego bądź nieruchomości
8.5 Specjalista do spraw technologii informacyjno–komunikacyjnych - specjalista, administrator systemów i sieci komputerowych oraz teleinformatycznych, programista, projektant multimedialny
8.6. Specjalista z dziedziny prawa, dziedzin społecznych bądź kultury prawnik, specjalista ds. ekonomii, socjolog, antropolog, filozof, politolog, teolog, psycholog, archiwista, muzealnik, literat, dziennikarz, artysta, aktor, kompozytor
9.1 Przedstawiciel władz publicznych, wyższy urzędnik lub dyrektor generalny, polityk, wyższy urzędnik władz rządowych lub samorządowych, dyrektor generalny lub zarządzający będący członkiem zarządu, prezes podejmujący decyzje o charakterze strategicznym, zawodowy działacz związkowy
9.2 Kierownicy do spraw zarządzania i handlu - kierownik do spraw biznesu i zarządzania, biura rachunkowego, działu finansowego, główny księgowy, kierownik ds. kadrowych, marketingu, sprzedaży lub reklamy, rozwoju i public relations, dyrektor departamentu, naczelnik wydziału
9.3 Kierownik do spraw produkcji i usług - kierownik do spraw produkcji, usług - w przemyśle, budownictwie, górnictwie, rolnictwie, leśnictwie, rybactwie, logistyce, technikach informatycznych i telekomunikacji; kierownik w ośrodku opieki nad dziećmi (np. w żłobku, przedszkolu), kierownik w ośrodku opieki leczniczej (kierownik podmiotu, a także ordynator, pielęgniarka, położna – oddziałowa
9.4 Kierownik w branży hotelarskiej, handlu lub innych branżach usługowych - kierownik hotelu, restauracji, hurtowni, sklepu, apteki, klubu sportowego, teatru, kina, biura podróżny itp.
10.1 Oficerowie sił zbrojnych
10.2 Podoficerowie sił zbrojnych
10.3 Żołnierze szeregowi
* 7. Proszę zaznaczyć zawód lub wykonywaną pracę przez ojca dziecka ?
Aby łatwiej było Państwu wybrać, proszę przyjrzeć się 10 grupom głównym.
1. Pracownicy wykonujący prace proste. Obejmuje zawody, które wymagają podstawowych umiejętności i wiedzy teoretycznej niezbędnych do wykonywania przeważnie prostych i rutynowych prac. Praca wykonywana jest przy zastosowaniu prostych narzędzi ręcznych i przy ograniczonej własnej inicjatywie i ocenie (m.in. pokojówka, pomocnik, pracownik fast-food).
2. Operatorzy i monterzy maszyn i urządzeń (w tym kierowcy). Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do prowadzenia pojazdów i innego sprzętu ruchomego, nadzorowania, kontroli i obserwacji pracy maszyn i urządzeń przemysłowych na miejscu lub za pomocą zdalnego sterowania oraz do montowania produktów z komponentów zgodnie z normami i metodami montażu. Wykonywanie zadań wymaga odpowiedniej wiedzy i zrozumienia zasad funkcjonowania obsługiwanych urządzeń.
3. Robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy. Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do uzyskiwania i obróbki surowców, wytwarzania i naprawy towarów oraz budowy, konserwacji i naprawy dróg, konstrukcji i maszyn. Główne zadania wymagają znajomości i zrozumienia charakteru pracy, stosowanych materiałów, maszyn i wytwarzanych produktów (m.in. murarz, tynkarz, dekarz, ślusarz, tokarz).
mechanik, zegarmistrz, elektryk, piekarz, rzeźnik)
4. Rolnicy, ogrodnicy, leśnicy i rybacy. Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do uprawy i zbioru ziemiopłodów, zbierania owoców lub roślin dziko rosnących, uprawy i eksploatacji lasów, chowu i hodowli zwierząt, połowów lub chowu i hodowli ryb.
5. Pracownicy usług osobistych, ochrony, sprzedawcy. Obejmuje zawody wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia, które są niezbędne do świadczenia usług ochrony, usług osobistych związanych między innymi z podróżą, prowadzeniem gospodarstwa, dostarczaniem żywności, opieką osobistą oraz do sprzedawania i demonstrowania towarów w sklepach hurtowych czy detalicznych (m.in. ekspedientka, strażnik SW, strażak, fryzjer, kosmetyczka).
6. Pracownicy biurowi. Obejmuje zawody wymagające posiadania wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do zapisywania, organizowania, przechowywania i wyszukiwania informacji, obliczania danych liczbowych, finansowych i statystycznych oraz spełniania obowiązków wobec klientów, szczególnie związanych z operacjami pieniężnymi, organizowaniem podróży, informacjami i spotkaniami w zakresie biznesu (m.in. sekretarka, kasjerka, magazynier).
7. Technicy i inny średni personel. Obejmuje zawody wymagające posiadania wiedzy, umiejętności i doświadczenia niezbędnych do wykonywania głównie prac technicznych i podobnych, związanych z badaniem i stosowaniem naukowych oraz artystycznych koncepcji i metod działania (m.in. funkcjonariusze, urzędnicy administracji państwowej, przedstawiciele handlowi). Uwaga: Osoby na stanowisku "mistrz" powinny wybrać grupę 7, zgodnie z profilem produkcji przedsiębiorstwa bądź wyuczonym zawodem. Osoby zatrudnione na stanowiskach "brygadzista" powinny wybrać grupę 3.
8. Specjaliści. Obejmuje zawody wymagające wysokiego poziomu wiedzy zawodowej, umiejętności oraz doświadczenia w zakresie: nauk technicznych, przyrodniczych, społecznych, humanistycznych i pokrewnych. Główne zadania specjalistów to wdrażanie do praktyki koncepcji i teorii naukowych lub artystycznych, powiększanie dotychczasowego stanu wiedzy poprzez badania i twórczość oraz systematyczne nauczanie w tym zakresie (m.in. naukowcy, prawnicy, nauczyciele, lekarze). Uwaga: Należy brać pod uwagę umiejscowienie zawodu w klasyfikacji, a nie poziom Państwa wykształcenia. Na przykład, zgodnie z wymaganiami kwalifikacyjnymi, pielęgniarki i położne zostały sklasyfikowane w grupie nr 8. Jeżeli pielęgniarka lub położna nie posiada wyższego wykształcenia, także powinna być sklasyfikowana w grupie nr 8.
9. Główne kierownictwo. Obejmuje zawody, w których podstawowymi zadaniami są: planowanie, określanie i realizowanie podstawowych celów i kierunków polityki państwa, formułowanie przepisów prawnych oraz kierowanie działalnością jednostek administracji publicznej, a także sprawowanie funkcji zarządzania w przedsiębiorstwach lub ich wewnętrznych jednostkach organizacyjnych. Uwaga: Osoby pracujące na własny rachunek, jako właściciele małych zakładów usługowych, sklepów, piekarni, punktów krawieckich itp., powinny wybrać klasyfikację zgodnie z wykonywanym zawodem np. krawcowa, piekarz.
10. Żołnierze zawodowi, służby stałej i kontraktowej. Siły zbrojne.
Ojciec
1.1 Pomoce domowe i sprzątaczki - sprzątaczka, salowa, pokojówka, palacz w piecach zwykłych, praczka, czyściciel pojazdów, basenów, dywanów, operator maszyn czyszczących
1.2 Robotnicy wykonujący prace proste w rolnictwie, leśnictwie i rybactwie pomocnik w rolnictwie, hodowli zwierząt, ogrodnictwie, sadownictwie, leśnictwie i rybołówstwie
1.3 Robotnicy wykonujący proste prace w górnictwie, przemyśle, budownictwie i transporcie pomocnik w budownictwie, przemyśle, transporcie, pakowaniu, układaniu towaru, transporcie itp.
1.4 Pracownicy wykonujący proste prace związane z przygotowaniem posiłków, pracownik fast-food, pomoc kuchenna; dystrybutor ulotek
1.5 Sprzedawcy uliczni i pracownicy świadczący usługi na ulicach sprzedawca uliczny z wyłączeniem jedzenia
1.6 Ładowacze nieczystości i inni pracownicy wykonujący proste prace sortowacz odpadów, ładowacz nieczystości, robotnik oczyszczania miasta, goniec, bagażowy
2.1 Operatorzy maszyn i urządzeń wydobywczych i przetwórczych operator maszyn (do produkcji wyrobów spożywczych, chemicznych, metalowych, z tworzyw sztucznych, drewna, szklanych, włókienniczych, kamiennych, górniczych, gumowych, i innych), maszyn pakujących, wulkanizator, palacz w kotłach i pokrewni operatorzy maszyn
2.2 Monterzy - monter maszyn i urządzeń mechanicznych, sprzętu domowego elektrycznego, elektronicznego
2.3 Kierowcy i operatorzy pojazdów - kierowca, motorniczy, maszynista, dyżurny ruchu, operator sprzętu rolniczego, do robót ziemnych i drogowych, marynarz (z wyłączeniem sił zbrojnych)
3.1 Robotnicy budowlani i pokrewni z wyłączeniem elektryków - murarz, brukarz, tynkarz, malarz, stolarz budowlany, cieśla, dekarz, glazurnik szklarz, hydraulik, lakiernik, kominiarz, monter instalacji i pokrewni robotnicy w budownictwie
3.2 Robotnicy obróbki metali, mechanicy maszyn i urządzeń - blacharz, spawacz, kowal, ślusarz, tokarz, frezer, monter, mechanik samochodowy, maszyn, urządzeń i pokrewni w obróbce metalu
3.3 Rzemieślnicy precyzyjni i robotnicy poligraficzni - zegarmistrz, jubiler, złotnik, ceramik, grawer, rękodzielnik, metaloplastyk, drukarz, introligator, monter i pokrewni mechanicy precyzyjni
3.4 Elektrycy i elektronicy - elektryk, elektronik, elektromechanik, elektromonter, serwisant urządzeń, sieci elektrycznych, elektronicznych, telekomunikacyjnych
3.5 Robotnicy w przetwórstwie spożywczym, obróbce drewna, produkcji wyrobów tekstylnych i pokrewni - rzeźnik, piekarz, cukiernik i pokrewni w przetwórstwie spożywczym; krawiec kuśnierz, kaletnik, szwaczka, tapicer, szewc, stolarz meblowy i inni robotnicy obróbki drewna
4.1 Rolnicy produkcji towarowej - kierownik gospodarstwa rolnego, rolnik, sadownik, ogrodnik, producent, zbieracz ziół, hodowca zwierząt, drobiu, pszczelarz
4.2 Leśnicy i rybacy - robotnik leśny i pokrewny, rybak morski, śródlądowy
4.3 Rolnicy i rybacy pracujący na własne potrzeby- wszyscy wymienieni powyżej, ale pracujący na własne potrzeby
5.1 Pracownicy usług osobistych - stewardesa, konduktor, przewodnik turystyczny, kucharz, kelner, barman, fryzjer, kosmetyczka i pokrewne, obsługa hoteli, opiekun zwierząt, instruktor nauki jazdy, hostessa
5.2 Sprzedawcy i pokrewni - kierownik sprzedaży lub kas w markecie, właściciel małego sklepu, kiosku, lub ulicznego punktu z jedzeniem, ekspedientka, sprzedawca w sklepie, stacji benzynowej, na bazarze, obwoźny, kasjer biletowy, akwizytor, modelki, modele, wydawca posiłków
5.3 Pracownicy opieki osobistej i pokrewni - opiekun dziecięcy, asystent nauczyciela, pomocniczy personel medyczny (sanitariusz, salowa), domowa opiekunka medyczna, pomoc dentystyczna
5.4 Pracownicy usług ochrony- strażak, strażnik więzienny, funkcjonariusz BOR, pracownik ochrony osób i mienia, portier, obsługa monitoringu, strażnik leśny, ratownik wodny,
6.1 Sekretarki, operatorzy urządzeń biurowych i pokrewni - sekretarka, pracownik kancelaryjny, ewidencji ludności, obsługi urządzeń biurowych (maszynistki itp.) i pokrewne
6.2 Pracownicy obsługi klienta - kasjerka (kasjer) bankowa, pocztowa, walutowa; pokrewne, bukmacher, krupier, pracownik kolektur, instytucji pożyczkowej, lombardu, biura turystycznego, call center, recepcjonista, rejestratorka medyczna, ankieter
6.3 Pracownicy do spraw finansowo-statystycznych i ewidencji materiałowej - pracownik ds. rachunkowości, księgowości, obsługi płacowej, ewidencji materiałowej, magazynier, dyspozytor, pracownik sortowni i wysyłki towarów
6.4 Pozostali pracownicy obsługi biura - pomocnik biblioteczny, listonosz, technik archiwista, pracownik ds. osobowych, socjalnych, działu kadr
7.1 Średni personel nauk fizycznych, chemicznych i technicznych - technik, kontroler, inspektor, mistrz, sterniczy oraz personel pokrewny w branżach chemicznych, biologicznych, rolniczych fizycznych i podobnych (przemysł, budownictwo, elektryka, elektronika, energetyka, gazownictwo metalurgia, rolnictwo, leśnictwo, żegluga, lotnictwo itp.)
7.2 Średni personel do spraw zdrowia - technik lub operator medyczny; optyk; inspektor bhp, ochrony środowiska; dietetyk; terapeuta; pozostały średni personel medyczny (higienistka, technik medyczny, technik stomatologiczny itp.)
7.3 Średni personel do spraw biznesu i administracji - dealer i makler finansowy, giełdowy; księgowy; technik ekonomista; statystyk; agent ubezpieczeniowy, nieruchomości; przedstawiciel handlowy; zaopatrzeniowiec; spedytor; pośrednik pracy; urzędnik administracji państwowej ds. nadzoru; funkcjonariusz celny, straży granicznej, policji, podatkowy, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego lub innych służb
7.4 Średni personel z dziedziny prawa, spraw społecznych, kultury i pokrewnych - prywatny detektyw; sekretarz, sekretarka notarialna lub sądowa; opiekun osób starszych, niepełnosprawnych; pracownik socjalny, asystent rodziny; trener, instruktor sportowy; sportowiec, katecheta, artystyczny, muzyk, tancerz, plastyk, fotograf, dekorator, bibliotekarz, muzealnik, technik żywienia, szef kuchni
7.5 Technicy informatycy - operator urządzeń lub sieci komputerowych, teleinformatycznych, technik informatyk, telekomunikacji, operator sprzętu audio-wideo
8.1 Specjalista nauk przyrodniczych, fizycznych, matematycznych bądź technicznych genetyk, mikrobiolog, urbanista, inżynier, projektant, architekt, kartograf, geolog, specjalista wykorzystujący w pracy zawodowej wiedzę z nauk takich jak fizyka, matematyka, chemia biologia (nie nauczyciel)
8.2 Specjalista do spraw zdrowia - lekarz, pielęgniarka, położna, weterynarz, specjalista ds. ratownictwa medycznego, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta i inni specjaliści ochrony zdrowia
8.3 Specjalista nauczania bądź wychowania - nauczyciel, wykładowca akademicki, pedagog, lektor języka obcego, wychowawca
8.4 Specjalista do spraw ekonomicznych - specjalista do spraw rachunkowości, księgowości, finansów, inwestycji, administracji i zarządzania, zasobów ludzkich, analitycy i doradcy w tych dziedzinach, inspektor nadzoru, specjalista rynku maklerskiego, brokerskiego bądź nieruchomości
8.5 Specjalista do spraw technologii informacyjno–komunikacyjnych - specjalista, administrator systemów i sieci komputerowych oraz teleinformatycznych, programista, projektant multimedialny
8.6. Specjalista z dziedziny prawa, dziedzin społecznych bądź kultury prawnik, specjalista ds. ekonomii, socjolog, antropolog, filozof, politolog, teolog, psycholog, archiwista, muzealnik, literat, dziennikarz, artysta, aktor, kompozytor
9.1 Przedstawiciel władz publicznych, wyższy urzędnik lub dyrektor generalny, polityk, wyższy urzędnik władz rządowych lub samorządowych, dyrektor generalny lub zarządzający będący członkiem zarządu, prezes podejmujący decyzje o charakterze strategicznym, zawodowy działacz związkowy
9.2 Kierownicy do spraw zarządzania i handlu - kierownik do spraw biznesu i zarządzania, biura rachunkowego, działu finansowego, główny księgowy, kierownik ds. kadrowych, marketingu, sprzedaży lub reklamy, rozwoju i public relations, dyrektor departamentu, naczelnik wydziału
9.3 Kierownik do spraw produkcji i usług - kierownik do spraw produkcji, usług - w przemyśle, budownictwie, górnictwie, rolnictwie, leśnictwie, rybactwie, logistyce, technikach informatycznych i telekomunikacji; kierownik w ośrodku opieki nad dziećmi (np. w żłobku, przedszkolu), kierownik w ośrodku opieki leczniczej (kierownik podmiotu, a także ordynator, pielęgniarka, położna – oddziałowa
9.4 Kierownik w branży hotelarskiej, handlu lub innych branżach usługowych - kierownik hotelu, restauracji, hurtowni, sklepu, apteki, klubu sportowego, teatru, kina, biura podróżny itp.
10.1 Oficerowie sił zbrojnych
10.2 Podoficerowie sił zbrojnych
10.3 Żołnierze szeregowi
8. Jaki zawód wykonuje matka dziecka?
TĘ CZĘŚĆ WYPEŁNIAJĄ TYLKO TE OSOBY, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ SWOJEGO ZAWODU, WYKONYWANEGO ZAJĘCIA.
9. Jaki zawód wykonuje ojciec dziecka?
TĘ CZĘŚĆ WYPEŁNIAJĄ TYLKO TE OSOBY, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ SWOJEGO ZAWODU, WYKONYWANEGO ZAJĘCIA.
10. Czym zajmuje się w swojej pracy matka dziecka?
TĘ CZĘŚĆ WYPEŁNIAJĄ TYLKO TE OSOBY, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ SWOJEGO ZAWODU, WYKONYWANEGO ZAJĘCIA.
11. Czym zajmuje się w swojej pracy ojciec dziecka?
TĘ CZĘŚĆ WYPEŁNIAJĄ TYLKO TE OSOBY, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ SWOJEGO ZAWODU, WYKONYWANEGO ZAJĘCIA.
12. Jakie stanowisko zajmuje matka dziecka?
TĘ CZĘŚĆ WYPEŁNIAJĄ TYLKO TE OSOBY, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ SWOJEGO ZAWODU, WYKONYWANEGO ZAJĘCIA.
13. Jakie stanowisko zajmuje ojciec dziecka?
TĘ CZĘŚĆ WYPEŁNIAJĄ TYLKO TE OSOBY, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ SWOJEGO ZAWODU, WYKONYWANEGO ZAJĘCIA.
14. Jeśli chcą Państwo mogą także przekazać dodatkowe informacje (np. o tym, że dziecko jest wychowywane z partnerem życiowym, a nie biologicznym rodzicem, że pracują Państwo z przerwami itp.)
* 15. Rodziny różnią się między sobą (na przykład nie każdy mieszka z obojgiem rodziców – zdarza się, że dziecko mieszka tylko z jednym z rodziców). Prosimy o odpowiedź na pytanie dotyczące domu, w którym mieszka dziecko na stałe lub spędza większość czasu.

Prosimy o zaznaczenie kto jeszcze mieszka z dzieckiem w tym domu lub wpisanie odpowiedzi samodzielnie poniżej.
Matka
Ojciec
Macocha (lub partnerka ojca)
Ojczym (lub partner matki)
Babcia
Dziadek
Mieszkam w domu dziecka lub w rodzinie zastępczej
Mieszkam z inną osobą lub w innym miejscu
* 16. Prosimy o wpisanie ile sióstr mieszka z dzieckiem (razem z przyrodnim bądź przybranym rodzeństwem)
* 17. Prosimy o wpisanie ilu braci mieszka z dzieckiem (razem z przyrodnim bądź przybranym rodzeństwem )


Ankieta

Zarejestruj bezpłatne konto w 15 sekund i twórz własne ankiety online - za darmo! .