Moduł branding - zmiany w Ankieta+

Moduł branding - zmiany w Ankieta+ Ocena: 4.5/5 , 2 głosów   |   2014-01-03 14:51:41 przez   |  Co nowego

W narzędziu pojawiło się kilka ciekawych zmian - z pewnością przypadną Wam do gustu! Dotyczą one nowo utworzonego modułu brandingu, który powstał w celu przeniesienia i zgrupowania w jednym miejscu wszystkich narzędzi do graficznego brandingu projektu.

Do nowej zakładki White-Label przeniesiona została możliwość wgrania własnego pliku graficznego z logo (w formacie PNG, JPG, BMP, GIF). Dodatkowo można określić ścieżkę do favicony, nadpisując domyślną faviconę Ankieta+. Dopełnieniem brandingu jest możliwość ukrycia faktu realizacji projektu przez nasze narzędzie i ukrycie stopki Ankieta+. Wszystkie opcje są dostępne dla Klientów w planie płatnym.

Nowa zakładka Tło pozwala na wybór i jednoczesny podgląd deseniu graficznego (tła) dla Waszego projektu. Można przeglądać i testować z gotowych desenii dostępnych w narzędziu lub wgrać własne tło. Dodatkowo można zdefiniować sposób wyświetlania grafiki (powtarzaj, nie powtarzaj, dopasuj do ekranu). Opcja jest dostępna dla wszystkich Klientów.

Nowa zakładka Czcionka umożliwia wybór jednej z 24 dostępnych czcionek i jednoczesny podgląd Waszego projektu w nowej czcionce. Wszystkie czcionki w bibliotece są implementacją czcionek webowych na otwartej licencji, co gwarantuje jednakowe wyświetlanie na wszystkich przeglądarkach, urządzeniach i systemach operacyjnych. Opcja jest dostępna dla wszystkich Klientów.

Nowa zakładka Kolory grupuje opcje konfiguracyjne takie jak formatowanie, kolory czcionek, tła, przycisków, rozmiary czcionek dla wszystkich elementów kwestionariusza ankiety, testu czy formularza. Kolory można wprowadzić w formacie HEX lub skorzystać z wygodnego graficznego edytora kolorów. Można na bieżąco podglądać efekty zmian. Opcja jest dostępna dla wszystkich Klientów.

Istniejąca zakładka Szablony CSS3 (poprzednio Projektowanie > Szablony) daje najbardziej zaawansowane możliwości konfiguracji graficznej wyglądu szablonu, oddając kontrolę nad każdym pojedyńczym element interfejsu Waszego projektu. Tworzenie szablonu wymaga znajomości kodu i składni CSS3. Opcja szablony CSS3 jest dostępna dla Klientów w planie płatnym.

Zachęcamy do tworzenia pięknych brandingów Waszych projektów! Niebawem kolejne nowości.

Opublikowano 2014-01-03 14:51:41