Udostępniliśmy w Ankieta+ możliwość zaawansowanej walidacji pytań wielokrotnego wyboru, ponieważ wiemy jak ważne jest dla Was otrzymywać od respondentów dane zgodne z Waszymi potrzebami i założeniami.
Już teraz możecie w pytaniach typu:
a) wielokrotny wybór,
b) macierz wielokrotny wybór oraz
c) linia tekstu – wiele odpowiedzi
ustawić walidację – czyli warunek w sposobie odpowiedzi, który musi zostać spełniony przez respondenta, by mógł on przejść do kolejnego pytania.
Oto sposoby walidacji oraz ich zastosowania..
Nowy układ menu odzwierciedla obecne na stronie Ankietaplus.pl 4 proste kroki prowadzenia projektów w naszym systemie:
1. Projektuj
2. Konfiguruj
3. Publikuj
4. Analizuj
Głównym celem uporządkowania menu w ten sposób i tym samym główne zmiany dotyczą zebrania wszystkich ustawień konfiguracyjnych, które dotychczas były rozlokowane w kilku miejscach systemu, w jednej zakładce ‘Konfiguruj’.
Już teraz możecie zarządzać listą swoich projektów w Ankieta+.
W menu z listą projektów pojawiły się funkcjonalności odpowiedzialne za sortowanie projektów czyli Waszych ankiet, testów i formularzy – można je od tej pory sortować:
• po nazwie alfabetycznie oraz...
Udostępniliśmy wydruk raportów do pliku PDF. Od tej pory wszystkie zebrane dane prezentowane w module analitycznym można zapisać do pliku i zaprezentować np. zlecającemu badanie ankietowe lub osobie wypełniającej test wiedzy – w zależności od przeznaczenia kwestionariusza.
Raporty prezentują wyniki z poszczególnych pytań w następujący sposób:
A) Pytania jednokrotnego wyboru:
• tabela z ilościowym oraz procentowym ukazaniem uzyskanych odpowiedzi
• wykres kołowy z procentowo ukazanymi wartościami oraz legendą
B) Pytania wielokrotnego wyboru:...
Dodaliśmy pytania rankingowe z mechanizmem przeciągnij i upuść, które umożliwiają respondentom układanie w odpowiedniej kolejności wszystkich możliwych odpowiedzi opracowanych przez autora badania.
Mechanizm przeciągnij i upuść powoduje ogromną łatwość w obsłudze takiego typu pytania dla respondenta. Po prawej stronie na ekranie widzi on listę odpowiedzi/opcji, natomiast po lewej puste pola oczekujące na upuszczenie każdej z opcji. Respondent po prostu chwyta za jedną z odpowiedzi w prawej kolumnie i przenosi ją do kolumny lewej. W lewej kolumnie również jest możliwe sortowanie i zmienianie kolejności ułożonych odpowiedzi.
Kiedy używać? Np. we wszystkich sytuacjach gdy chcecie zapytać o hierarchię lub istotność dowolnych zagadnień. Dobrym przykładem może być hierarchia wartości kiedy pytanie ma na celu pozyskać informacje o tym co dla respondenta jest najbardziej lub trochę mniej istotne. Różnica między pytaniem rankingowym a pytaniem ze skalą jest taka, iż zwyczajnie gdy zapytacie w ten sam sposób o istotność/ważność pytaniem ze skalą to może się okazać nagle że np. wszystko jest najważniejsze.
Pytanie rankingowe drag&drop powoduje konieczność uporządkowania odpowiedzi.
Korzystajcie!