Nowy typ pytania w Ankieta+! Pytania rankingowe drag&drop.

Nowy typ pytania w Ankieta+! Pytania rankingowe drag&drop. Ocena: 4.8/5 , 32 głosów   |   2014-03-08 12:38:31 przez   |  Co nowego

Dodaliśmy pytania rankingowe z mechanizmem przeciągnij i upuść, które umożliwiają respondentom układanie w odpowiedniej kolejności wszystkich możliwych odpowiedzi opracowanych przez autora badania.

Mechanizm przeciągnij i upuść powoduje ogromną łatwość w obsłudze takiego typu pytania dla respondenta. Po prawej stronie na ekranie widzi on listę odpowiedzi/opcji, natomiast po lewej puste pola oczekujące na upuszczenie każdej z opcji. Respondent po prostu chwyta za jedną z odpowiedzi w prawej kolumnie i przenosi ją do kolumny lewej. W lewej kolumnie również jest możliwe sortowanie i zmienianie kolejności ułożonych odpowiedzi.

Kiedy używać? Np. we wszystkich sytuacjach gdy chcecie zapytać o hierarchię lub istotność dowolnych zagadnień. Dobrym przykładem może być hierarchia wartości kiedy pytanie ma na celu pozyskać informacje o tym co dla respondenta jest najbardziej lub trochę mniej istotne. Różnica między pytaniem rankingowym a pytaniem ze skalą jest taka, iż zwyczajnie gdy zapytacie w ten sam sposób o istotność/ważność pytaniem ze skalą to może się okazać nagle że np. wszystko jest najważniejsze.
Pytanie rankingowe drag&drop powoduje konieczność uporządkowania odpowiedzi.

Korzystajcie!

Opublikowano 2014-03-08 12:38:31