Rozbudowana walidacja pytań w Ankieta+

Rozbudowana walidacja pytań w Ankieta+ Ocena: 5/5 , 29 głosów   |   2014-10-05 11:18:25 przez   |  Co nowego

Udostępniliśmy w Ankieta+ możliwość zaawansowanej walidacji pytań wielokrotnego wyboru, ponieważ wiemy jak ważne jest dla Was otrzymywać od respondentów dane zgodne z Waszymi potrzebami i założeniami.

Już teraz możecie w pytaniach typu:
a) wielokrotny wybór,
b) macierz wielokrotny wybór oraz
c) linia tekstu – wiele odpowiedzi

ustawić walidację – czyli warunek w sposobie odpowiedzi, który musi zostać spełniony przez respondenta, by mógł on przejść do kolejnego pytania.

Oto sposoby walidacji oraz ich zastosowania na przykładzie pytania wielokrotnego wyboru z 5 odpowiedziami:

• dla minimum 3 odpowiedzi/wierszy w macierzy/pól tekstowych - użyj gdy chcesz aby respondent zaznaczył co najmniej 3 (oczywiście Ty ustawiasz wartość) odpowiedzi przy tym pytaniu. Jeśli zaznaczy mniej odpowiedzi (1-2) lub nie wybierze żadnej to zobaczy zredagowany przez Ciebie komunikat i nie przejdzie do kolejnego pytania.

• dla maksimum 4 odpowiedzi/wierszy w macierzy/pól tekstowych - użyj gdy chcesz aby respondent zaznaczył nie więcej niż 4 (oczywiście Ty ustawiasz wartość) odpowiedzi przy tym pytaniu. Jeśli zaznaczy więcej odpowiedzi (5) zobaczy zredagowany przez Ciebie komunikat i nie przejdzie do kolejnego pytania.

• dla dokładnie 2 odpowiedzi/wierszy w macierzy/pól tekstowych - użyj gdy chcesz aby respondent zaznaczył dokładnie 2 (oczywiście Ty ustawiasz wartość) odpowiedzi przy tym pytaniu. Jeśli zaznaczy więcej (3-5), mniej (1) lub nie wybierze żadnej to zobaczy zredagowany przez Ciebie komunikat i nie przejdzie do kolejnego pytania.

• dla wszystkich wierszy w macierzy/pól tekstowych - to opcja dla pytań macierzowych i z wieloma liniami tekstu i nie ma zastosowania w pytaniu wielokrotnego wyboru. Należy ją wybrać gdy odpowiedź respondenta ma być udzielona w każdym wierszu pytania macierzowego oraz w każdej linii tekstu. W innym przypadku respondent zobaczy zredagowany przez Ciebie komunikat i nie przejdzie do kolejnego pytania.

Wszystko po to by realizowane projekty dostarczyły Wam jak najwięcej danych o pożądanej przez Was jakości!

Opublikowano 2014-10-05 11:18:25