Nowa funkcje Skip-Logic & pytania warunkowe

Nowa funkcje Skip-Logic & pytania warunkowe Ocena: 4.5/5 , 48 głosów   |   2013-10-14 16:13:12 przez   |  Co nowego

Mam przyjemność poinformować Was o dodaniu nowych funkcjonalności do systemu Ankieta+. Najistotniejszą zmianą jest dodanie funkcji Skip-Logic i pytań warunkowych. Skip-Logic pozwala na zdefiniowanie dla każdej odpowiedzi pytania innego warunku, wybierając przeskoczenie do wybranej strony pomijając część pytań lub kończąc całkowicie ankietę lub test. Opcja jest dostępna dla wszystkich Klientów.

Pytania warunkowe mogą zostać dodane tylko do pytań zamkniętych, jak: pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, pytania matrycowe, rankingowe i z liniami tekstu. Aby dodać logikę pytania warunkowego należy najechać na pytanie i wybrać opcję Skip-Logic, następnie określając warunki dla wybranych odpowiedzi.

Dostępne warunki dla odpowiedzi:

  • strona #1 (lista wszystkich dostępnych stron) - po wybraniu tej opcji, respondent zostanie przekierowany (przeskoczy) do zdefiniowanej strony pomijając część pytań,
  • zakończ badanie - po wybraniu tej opcji, respondent zakończy badanie i wyświetlona zostanie strona z podziękowaniem,
  • puste pole - po wybraniu tej opcji, nie nastąpi żadna dodatkowa akcja, respondent przejdźie do kolejnego pytania w projekcie.

Najczęstsze przypadki użycia Skip-Logic:

  • strony dyskwalifikacji - można zdyskwalifikować respondenta na podstawie udzielonej odpowiedzi. Analogią będzie projekt badający preferencje kierowców, kiedy w pierwszym pytaniu respondent zaznaczy opcję że nie prowadzi samochodu, zostanie od razu przekierowany na stronę z podziękowaniami i na tym zakończy projekt.
  • badania 360 stopnii - można stworzyć ankietę w której z listy wybierany jest konkretny pracownik, a następnie respondent przekierowywany jest na stronę z pytaniami pogłębiającymi odnośnie tego konkretnego pracownika.

Mamy nadzieje, że nowości spotkają się z Waszym uznaniem. W grudniu szykujemy kilka miłych niespodzianek oraz nowych funkcjonalności, które jeszcze bardziej uprzyjemnią prowadzenie badań w Internecie. Trzymajcie kciuki i oczekujcie nowych informacji!

Opublikowano 2013-10-14 16:13:12