Nowe funkcjonalności w Ankieta+

Nowe funkcjonalności w Ankieta+ Ocena: 4.5/5 , 50 głosów   |   2013-12-29 17:23:05 przez   |  Co nowego

W dniu dzisiejszym wprowadziliśmy kolejne nowe funkcjonalności, które powinny się Wam spodobać!

Do najbardziej interesujących zmian możemy zaliczyć możliwość edycji pytań z istniejącymi odpowiedziami respondentów, wspomagającą obsługę formularzy wysyłkę odpowiedzi respondenta na email oraz wspomagające analizę pobieranie danych rozpoczętych i zakończonych.

Edycja pytań z istniejącymi odpowiedziami respondentów pozwala na swobodną edycję istniejących i dodawanie nowych odpowiedzi do każdego pytania - bez konieczności czyszczenia odpowiedzi. Funkcjonalność pozwala na wygodne dostosowanie treści pytania lub odpowiedzi, często właśnie już po wysyłce zaproszeń do respondentów i w trakcie trwania projektu. Opcja jest dostępna dla wszystkich Klientów.

W module Analiza udostępniliśmy dodatkowe informacje o każdym respondencie, a konkretnie: adres referencyjny skąd respondent kliknął w link z zaproszeniem do projektu oraz status postępu danego respondenta. Respondent może zostać zakwalifikowany do jednego z trzech statusów: rozpoczął/w trakcie; zakończył przedwcześnie (korzystając z przycisku wyjście); zakończył prawidłowo (przechodząc przez cały kwestionariusz projektu). Nowe dane są dostępne w analizie indywidualnej i pobieraniu wyników do pliku (Analiza > Wyniki Indywidualne). Opcja jest dostępna dla wszystkich Klientów.

Dotychczasowy eksport wyników do formatu Excel (XLSX) zakończonych wypełnień został wzbogacony o możliwość pobierania dodatkowo danych cząstkowych, czyli rozpoczętych ale nie ukończonych lub w trakcie. Dane cząstkowe można od teraz uwzględniać przy pobieraniu danych zbiorczych i indywidualnych w module analiza. Opcja dostępna dla wszystkich Klientów.

W widoku Moje projekty i wewnątrz konkretnego projektu dodane zostały przyciski świadczące o statusie publikacji projektu. Zielony stan przycisku oznacza, że projekt jest uruchomiony i dostępny publicznie - respondenci mogą wchodzić i odpowiadać. Czerwony stan przycisku oznacza, że projekt jest wyłączony - próba dostępu do projektu przez respondenta zakończy się wyświetleniem informacji o wyłączonym badaniu.

Dla projektów formularzy (również ankiet, sondaży i testów online) dodaliśmy możliwość ustawienia opcji notyfikacje o nowej odpowiedzi, informującej o ukończeniu ankiety bądz testu przez nowego respondenta. Podsumowanie wysyłane zostanie na adres email Klienta w formacie analizy indywidualnej. Opcja dostępna jest dla wszystkich Klientów w module Projektowanie > Ustawienia.

Na prośby Klientów połączony zostały również formularz edycji danych personalnych i firmowych do jednego wspólnego formularza.

Życzymy wygodnych i wartościowych badań w Internecie. Wkróce kolejne nowości.

Opublikowano 2013-12-29 17:23:05