Rozbudowany moduł zbierania danych od respondentów w Ankieta+ kluczem do efektywnego badania przy pomocy kwestionariusza ankiety online.

Rozbudowany moduł zbierania danych od respondentów w Ankieta+ kluczem do efektywnego badania przy pomocy kwestionariusza ankiety online. Ocena: 4.4/5 , 112 głosów   |   2013-07-19 20:31:17 przez   |  Co nowego

ankiety onlinePo utworzeniu kwestionariusza ankiety online, a także przygotowaniu komunikacji do respondentów, kolejnym krokiem jest zaproszenie ich do wypełniania kwestionariusza co może także mieć miejsce poprzez odpowiednie „podsunięcie pod nos” respondentom takiego kwestionariusza bez specjalnego zaproszenia. W Ankieta+ mamy dla Ciebie bardzo dużo możliwości zbierania informacji od respondentów. Dzięki tzw. kolektorom – czyli źródłom pozyskiwania danych, które możesz stosować komplementarnie lub alternatywnie zbierzesz dane poprzez:

  1. Standardowy link
  2. Stronę WWW
  3. Wysyłkę e-mail
  4. Kod QR!
  5. Najpopularniejsze social media tj.:
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Linked In
Taka mnogość możliwości umożliwia pozyskiwanie danych z wielu źródeł co istotnie wpływa na efektywność badania. Dzięki tylu kolektorom jeszcze większa liczba osób związanych z przedmiotem badania będzie mieć szansę zostawić swoją opinię w przygotowanym kwestionariuszu ankiety online. Dodatkowym atutem jest fakt, iż wypełnić kwestionariusz będą mogły nie tylko osoby zapraszane do tego bezpośrednio a również te które np. poszukują informacji na stronie www, śledzą wpisy w social media czy też zobaczą/otrzymają materiał reklamowy z umieszczonym kodem QR. Kilka zdań o poszczególnych kolektorach: Kolektor link jest najpopularniejszym i najbardziej standardowym kolektorem – respondent wchodzi do ankiety online przez indywidualnie dla każdej z ankiet wygenerowany odnośnik. Można następnie umieścić go w wysyłanej wiadomości e-mail, na stronie WWW, czy też na profilach w social media. Jednak dla wymienionych źródeł w Ankieta+ opracowaliśmy kolektory oferujące dodatkowe korzyści i dlatego rekomendujemy używanie linku głównie w dokumentach elektronicznych lub wszędzie gdzie nie jest możliwe korzystanie z pozostałych kolektorów. Kolektor WWW powoduje wklejenie ankiety online na stronę WWW w oknie umożliwiającym natychmiastowe – bez klikania w link - wypełnianie ankiety z poziomu strony głównej lub podstrony, na której zostanie umieszczony widget. c.d.n. – o pozostałych kolektorach w tym kolektorze kod QR przeczytacie w następnych wpisach.

Opublikowano 2013-07-19 20:31:17